ČÍNSKÝ HOROSKOP 1.

Napsal Mamka.blogerka.cz (») 4. 5. 2021 v kategorii HOROSKOPY, přečteno: 86×

Čínský horoskop

Málokdo ví, že je čínský kalendář nejstarší způsob zaznamenání času v historii lidstva. Datuje se od roku 2637 před Kristem, kdy ho zavedl císař Chuang-ti. Jednotlivé roky dvanáctiletého cyklu jsou označeny zvířaty. Dle pověsti totiž Buddha svolal na rozloučenou před svojí smrtí veškerá zvířata, nicméně dorazilo jich pouze dvanáct. A jako poděkování po nich pojmenoval jednotlivé roky v tom pořadí, v jakém dorazila. Každý z roků spadá pod jeden z prvků – Voda, Dřevo, Oheň a Kov. Rok, ve kterém jsme se narodili, bude mít velký vliv na celý náš život.

Čínský horoskop

Čínský horoskop má původ v legendě.

Buddha uspořádal velkou hostinu, na kterou pozval všechna zvířata, aby zdůraznil jednotu a rovnost všech živých bytostí. První přiběhla agresívní Krysa, za ní pracovitý Buvol... Mezi posledními se objevili věrný Pes a svědomitý Vepř. Nakonec se Buddha rozhodl všechna zvířata odměnit.

Po dlouhém rozmýšlení se rozhodl každému hostu věnovat vládu nad jedním rokem.

Původ čínského horoskopu:
Podle legendy bývala zvířata kdysi dávno silnější a mocnější než lidé. Jejich síla a vitalita zanechaly v lidech hluboký dojem. Lidé je uctívali a udělili jim božská přirovnání. Zároveň jim přiřazovali lidské vlastnosti, protože s nimi chtěli soupeřit. Když byla zvířata pozvána k Budhovi k oslavě nového roku, přiřadil každému z nich vládu nad jedním rokem. Pořadí určil jejich příchod. Lidé narozeni na Nový rok pak nesou nejtypičtější vlastnosti znamení.

Poněkud realističtější zpráva o původu čínského horoskopu je, že před mnoha tisíci lety použili čínští astrologové složité ideogramy, jejichž systém se dal dešifrovat jen velmi obtížně. Ideogramy používané k rozdělování lidí do skupin podle typů byly nahrazeny zvířecími znameními, do kterých bylo možno snadněji proniknout. Hlavním problémem bylo vybrat vhodná zvířata, jejichž charakteristika by odpovídala těm lidem, jejichž typ zastupují.

Čínská znamení ve zvěrokruhu, která odpovídají rokům podle 12letého cyklu, jsou jedním z nejspolehlivějších průvodců po minulosti i budoucnosti. Způsoby, jakými je charakteristika zvířat aplikována na lidské vlastnosti, jsou obzvláště zajímavé. V čínském horoskopu panuje jiný systém než v klasickém evropském horoskopu. Řídí se také datem narození, jenže znamení jsou určována podle roku narození. Dále pak znamení mnohem více než v Evropě ovlivňují živly (voda, dřevo, oheň, země, kov) a v neposlední řadě i charakteristika barev. My vám poskytujeme tu nejzákladnější charakteristiku.


„Nechť veškeré štestí se shromáždí před Vašimi dveřmi." Čínský horoskop Čínský horoskop nám umožňuje podívat se na zvěrokruh z jiného úhlu pohledu. Jeho systém je poněkud odlišný, je založen na soustavě 12 „zvířat" a pěti živlů. Těm jsou přiřazeny časová období. Jedno „zvíře" vždy vládne určitému roku, který je oproti našemu kalendáři posunut, začíná přibližně na přelomu ledna a února. Vaši charakteristiku získáte po zadání data narození. Podívejme se, které „zvíře" vládne jednotlivým rokům a který živel daný rok ovlivňuje.

Čínský Horoskop

Čínský kalendář je vypracován tak, aby se skládal z dvanácti měsíců po dvaceti devíti a půl dnech. Každé tři roky se přidává přestupní měsíc, aby vyrovnal mezeru vzniklou v cyklech přírody. Stará buddhistická legenda tvrdí, že Buddha dal lidem vlastnosti dvanácti zvířat, kterým věnoval po společné hostině darem vládu nad jedním rokem ve dvanáctiletém cyklu (protože první přišla krysa proto i cyklus začíná krysou) a číňané věří, že právě rok narození nejvíce rozhoduje o budoucích vlastnostech narozeného dítěte.

Čínský horoskop

Čínský horoskop - 5 čínských elementů - Jin Jang

Ačkoli je i pro čínský horoskop směrodatné datum narození, je jeho zpracování a další postup zcela odlišný. Obsahuje dvanáct znamení (stejně jako v tradičním horoskopu), o jejichž původu hovoří prameny takto: "Moudrý Buddha uspořádal velkou hostinu, na kterou pozval všechny zástupce zvířecího světa, aby zdůraznil jednotu a rovnost všech bytostí. Jako první se na hostině objevil potkan, za ním buvol, tygr až přišli všichni pozvaní. Po pozření slavnostní krmě, se Buddha rozhodl všechna zvířata po zásluze odměnit. Dlouho si hostitel lámal hlavu, jak hodovníky obdarovat. Nakonec se rozhodl každému hostu svěřit vládu nad jedním rokem."

Čínská znamení se vztahují na celý rok, nejen na jeden měsíc jako je tomu v klasické astrologii. Z tohoto důvodu nelze přímo porovnávat povahu člověka podle čínského znamení s povahou podle obvyklého slunečního znamení naší astrologie. Je ale zajímavé pozorovat, nakolik mění čínská znamení povahu slunečních znamení, zdůrazňují nebo oslabují jisté povahové rysy. Čínská astrologie rozeznává 5 čínských elementů (Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda). Každý element má svůj význam, který se interpretuje v kombinaci s čínským znamením. Platí dva roky a opakuje se v cyklu dvanácti znamení.

Číňané říkají, že každý člověk má v srdci ukryté zvíře roku, ve kterém se narodil ...

Štítky: horoskopy
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a čtyři