ČÍNSKÝ HOROSKOP

Napsal Mamka.blogerka.cz (») 4. 5. 2021 v kategorii HOROSKOPY, přečteno: 125×

znameni/cinsky-horoskop.gif

Čínský horoskop má původ v legendě.

Buddha uspořádal velkou hostinu, na kterou pozval všechna zvířata, aby zdůraznil jednotu a rovnost všech živých bytostí. První přiběhla agresívní Krysa, za ní pracovitý Buvol... Mezi posledními se objevili věrný Pes a svědomitý Vepř. Nakonec se Buddha rozhodl všechna zvířata odměnit. Po dlouhém rozmýšlení se rozhodl každému hostu věnovat vládu nad jedním rokem.

Čínský horoskop se neurčuje přímo z čínského kalendáře, v té formě v jaké jsme si na to zvykli u horoskopů "západního" typu, jejichž kořeny najdeme ve starověké Mezopotámii. Ale kalendář tam roli také odehrává, horoskop je vypracován tak, aby se skládal z dvanácti měsíců po dvaceti devíti a půl dnech. Každé tři roky se pak přidá přestupní měsíc, a ten vyrovná mezeru, která vzniká v cyklech přírody. Celé to vychází ze staré buddhistické legendy, která vypráví, že Buddha dal lidem vlastnosti dvanácti zvířat.

 Výběr těchto čtyřnožců byl ovlivněn tím, která se objevila během jeho hostiny na rozloučenou, před opuštěním naší krásné země. A jako dárek za takto projevenou slušnost a zájem o jeho skromnou osobnost jim věnoval vládu nad jedním rokem ve dvanáctiletém cyklu (jako první ze zvířat na tamtu hostinu přišla krysa proto i tento Buddhův cyklus a tím pádem i čínský horoskop začíná právě znamením Krysy) a Číňané také věří, že to rok narození je tím, co nejvíc rozhoduje o budoucích vlastnostech zrovna narozeného dítěte.

přistupujte k těmto horoskopům pouze orientačně, neboť ještě u každého člověka v čínské astronomii jsou velmi důležité živly ( je jich pět a jde o zemi, kov, oheň, dřevo a vodu). Také lidé z přelomu ledna a února by si měli pamatovat, že čínský rok začíná právě v tomto momentě a raději se podívat na obě zvířata, která jim čínský horoskop nabízí (a je dost možné, že to bude o průniku obou tvorů).

No a nesmí se také zapomenout na to, že Daleký Východ ovládá Jin a Jang, opačné, ale neustále se doplňující síly, které se nachází ve všem co je kolem nás. Takže jak je jasně vidět i v reálném životě, podle pradávných čínských mouder, náš život neovlivňuje jen jednoduchý na vždy daný horoskop, ale mnohem více různých prvků. 

Každý rok je ve znamení určitého zvířete čínského kalendáře. Protože čínská znamení jsou výhradně zvířata, říká se tomu také čínský zvěrokruh.

Čínský horoskop nám umožňuje podívat se na zvěrokruh z jiného úhlu pohledu. Jeho systém je odlišný od toho, který známe v Evropě.

Je založen na soustavě 12 znamení - zvířat a 5 živlů. Těm jsou přiřazeny časová období. Jedno znamení vždy vládne určitému roku. V jakém  Čínský rok ovšem začíná jindy než ten náš a toto datum je pohyblivé. Obvykle Nový rok začíná v Číně v období mezi lednem a únorem.

Štítky: horoskopy
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a pět