Arabský horoskop

Napsal Mamka.blogerka.cz (») 28. 4. 2021 v kategorii HOROSKOPY, přečteno: 93×

Je jedním z nejstarších horoskopů vůbec. Arabský horoskop zařazuje člověka do žebříčku zbraní od nejjednoduššího nože až po nejvyšší luk.

Nůž - Dýka - Tesák - Handžár - Palcát - Kyj - Sekera - Řetěz - Meč - Kop -í Prak - Luk

..............................................................................................................

Určující prvky jsou tři:

  1. klasické znamení zvěrokruhu, v němž se člověk narodil
  2. počet obyvatel rodiště v době narození
  3. povolání rodičů v době narození člověka (počítá se průměr, který se při lichém součtu zaokrouhluje nahoru nebo dolů podle větší váhy povolání otce)

Z uvedených tří prvků udává průměr zbraň danou člověku do vínku.

Toto pojetí na rozdíl od jiných horoskopů nepřiřazuje člověku jeho znamení nadosmrti, ale připouští možnost změny, kdy v průběhu života má člověk možnost se vypracovat na vyšší úroveň nebo naopak padnout níže.

........................................................................................................

Základní charakteristika zbraní

Typy zbraní Charakteristika typů zbraní Příčka
žebříčku Zbraň Obecné znaky zbraně krátké Spokojí se s málem. K postupu výše potřebují pomoc. Mohou se stát středními zbraněmi, zřídkakdy však praky nebo luky. 1 nůž Obyčejný nůž, kapesní nebo používaný v domácnosti, je zbraní, kterou může bez předchozího výcviku použít kdokoli. 2 dýka Je delší a nebezpečnější než nůž, vyžaduje si však zručné zacházení. 3 tesák Zbraň těch, kdo po důkladném výcviku vykonávají zaměstnání, jež vyžaduje přesnost. Také zbraň vlastní dobrým obchodníkům. 4 handžár Je druhem dýky, která se drží na dlani, připevněná koženými řemínky k zápěstí. Handžár bývá většinou esovitě zahnutý. Je to nebezpečná zbraň v rukou toho, kdo s ní umí zacházet. zbraně střední Obranné zbraně, otevírající dveře všem možnostem. Moudré a ctižádostivé, málokdy se však stanou meči, k ostatním dlouhým zbraním však cestu uzavřenu nemají. 5 palcát Ze středních zbraní jedna z nejúčinnějších, avšak zdaleka ne zbraň ideální. Používala se ve středověkých bitvách, pro souboj je však nevhodná. 6 kyj Jednoduchá, ale účinná zbraň. Ke zhotovení stačí kus pořádného klacku, krátké hřebíky, kožený řemínek a nůž. Patří ke zbraním obranným, má však poměrně značný dosah a může být hodně nebezpečný. 7 sekera Ve středověku byla používána k prorážení brnění nepřítele. Patří k obranným zbraním značného účinku, ale krátkého dosahu. 8 řetěz Velmi účinná středověká zbraň. Má svůj původ v řetězech používaných u vozů, na nichž se dopravovalo zboží a jichž se chápali vozkové, když byli přepadeni a museli bránit svůj náklad. zbraně dlouhé Rády ovlivňují, ale netěží z toho. Mezi sebou se mohou nenávidět, ale respektují se. Prak a luk jsou dosažitelnější než meč a kopí, které vyžadují dokonalý výcvik. 9 meč Stejně jako šavle, fleret nebo kord, je meč zbraní, jejíž používání vyžaduje zvláštních znalostí a značné praxe. Kdo neumí s mečem zacházet, neměl by ho raději ani brát do ruky. 10 kopí Podobá se oštěpu, má větší dosah než meč, avšak zacházet s ním není jednoduché, vyžaduje to značné zručnosti. Kopí dokáže udržet ostatní zbraně v uctivé vzdálenosti, avšak právě tím budí dojem, že je domýšlivé. 11 prak Nebezpečná zbraň dalekého dostřelu, zblízka však zcela neúčinná. Proto každý, kdo je prakem, by měl dbát na to, aby udržoval dostatečný odstup. 12 luk Byl až do 16. století rozšířenou zbraní v Evropě. Vyžaduje sílu a zručnost, lze jím zasáhnout i velmi vzdálené cíle. Je symbolem síly, dovednosti a osobního kouzla.

Štítky: horoskopy
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a osm